GRAND PRIX na X OFT im. Michała Kosińskiego

WIELKI SUKCES KANIOROWCÓW!

Szczęśliwi i bardzo dumni chwalimy się, że otrzymaliśmy NAGRODĘ GRAND PRIX POLSKIEJ SEKCJI CIOFF® na 10. Ogólnopolskim Festiwalu Tańca im. Michała Kosińskiego w Sokołowie Podlaskim.

Wielkie brawa dla naszych wspaniałych tancerzy oraz kadry artystycznej!

I Reprezentacja tanecznie została przygotowana przez Bożenę Baranowską, Ernesta Szymańskiego i Karolinę Madejczyk, wokalnie przez Tomasza Misztala, a tancerzom towarzyszyła Kapela Reprezentacyjna pod kierownictwem Włodzimierza Kukawskiego.

Podczas prezentacji konkursowej nasz Zespół brawurowo wykonał tańce lubelskie, cieszyńskie, sądeckie oraz Krakowiaków Wschodnich. W ramach OFT 2022 odbyły się koncerty i warsztaty w szkołach podstawowych, a sami uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach tanecznych oraz konferencji na temat tańca, którą poprowadzili: Katarzyna Migała, Leszek Rembowski i Jan Łosakiewicz. Nie mogło zabraknąć czasu na zabawę i wspólną integrację uczestników.

Jury w składzie: Aldona Krupa-Gawron, Katarzyna Migała i Leszek Rembowski zdecydowało, że równorzędna nagroda GRAND PRIX 2022 trafia również do Zespołu Tańca Polskiego „Wronki” – serdecznie gratulujemy!

Jak czytamy w uzasadnieniu:

„Jury podjęło decyzję, iż z uwagi na różnorodność artystyczną grup, nagroda główna GRAND PRIX POLSKIEJ SEKCJI CIOFF® trafi do dwóch zespołów. Bezprecedensowa sytuacja w historii Festiwalu im. Michała Kosińskiego jest wyrazem uznania dla obu zespołów, prezentujących polskie tradycje taneczne w odmienny sposób. Każdy z nich, z uwagi na poziom prezentacji, zasługuje na nagrodę główną”.

To było piękne święto tańca polskiego!

Gratulacje dla wszystkich zespołów uczestniczących w tegorocznym konkursie!

Zdjęcia autorstwa Karoliny Gmurczyk

Skip to content