Lekcja folkloru 6 listopada

6 listopada gościliśmy w Zespole na lekcji folkloru dzieci z Przedszkola nr 7 w Lublinie. Podczas zajęć nasi goście mogli posłuchać o polskich tradycjach, tańcach narodowych i regionalnych, instrumentach oraz strojach. Grupa Lubliniacy przygotowana przez Monikę Pacek zaprezentowała się w tańcach lubelskich, tańcach rzeszowskich, Krakowiaku oraz w przyśpiewce „Chwaliła się Maryś”. Lekcję poprowadziła Dorota Kukawska a za stronę muzyczną odpowiadała tym razem Kapela Młodzieżowa pod kierunkiem Krzysztofa Kwiatuszewskiego, przy wsparciu członków Kapeli Reprezentacyjnej.

Przejdź do treści