„Mazowsze i Przyjaciele”

W życiu każdego artysty zdarzają się chwile niezapomniane, do których myślami powracać będzie wielokrotnie… Właśnie takim momentem, pełnym emocji dla Kaniorowców był ostatni wspaniały koncert, który zajmie szczególne miejsce na kartach historii Zespołu. Na zaproszenie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wzięliśmy udział we wspólnym koncercie „Mazowsze i Przyjaciele”. Spotkanie było okazją do świętowania Jubileuszu 75-lecia naszych Zespołów i odbyło się 16 kwietnia w Sali Widowiskowej w Otrębusach.

Przed koncertem mieliśmy okazję zwiedzić i obejrzeć ciekawe ekspozycje w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” – legendarnej siedzibie „Mazowsza”. Historyczną ciekawostką jest, że założycielka naszego Zespołu Wanda Kaniorowa na prośbę Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej w 1956 r. ułożyła pierwszą choreografię tańców lubelskich dla Zespołu „Mazowsze”.

W koncercie „Mazowsze i Przyjaciele” udział wzięli I Reprezentacja oraz Kapela Reprezentacyjna, brawurowo wykonując tańce lubelskie i sądeckie. Publiczność przyjęła naszych artystów bardzo gorąco, o czym świadczyły piękne owacje publiczności. Tego dnia na scenie zatańczył również ZPiT Uniwersytetu Rzeszowskiego „Resovia Saltans”. Na finał koncertu wszystkie zespoły zaśpiewały razem znaną, mazowszańską pieśń „Piękna nasza Polska cała”, która wywołała owacje na stojąco.

Dyrekcji, Kierownictwu i Artystom Zespołu „Mazowsze” składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. To wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla Kaniorowców, że wspólnie z Wami mogliśmy dzielić piękne chwile na scenie i poza nią.

Bardzo dziękujemy i składamy życzenia kolejnych, wspaniałych sukcesów!

Skip to content