Polonez dla Lublina 2026
Z okazji Święta Narodowego 3 Maja Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” tradycyjnie zorganizował „Poloneza dla Lublina”. Wydarzenie co roku przyciąga licznych mieszkańców oraz turystów, którzy chętnie włączają się we wspólne świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tak było również w tym roku. Łącznie 617 par odtańczyło poloneza, tworząc uroczysty korowód, który przeszedł trasą od Ratusza na Plac Litewski. Poloneza poprowadził Prezydent Miasta Lublin, pan Krzysztof Żuk, któremu towarzyszyła tancerka I Reprezentacji Zespołu – Aleksandra Sidoruk. W kolejnych parach udział wzięli parlamentarzyści, europarlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, a także mieszkańcy Lublina i turyści uczestniczący w obchodach.
Jak co roku, Kaniorowcy zaprosili do udziału w wydarzeniu również lubelskie zespoły folklorystyczne. W „Polonezie dla Lublina” uczestniczyli: Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego, Zespół Tańca Ludowego UMCS im. Stanisława Leszczyńskiego, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego.Po zakończeniu przemarszu na scenie na Placu Litewskim odbył się koncert „Polskie tańce narodowe i regionalne” z udziałem wszystkich zaproszonych zespołów. Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” reprezentowały: I i II Reprezentacja, Lubliniacy, Lubelacy oraz Kapela Reprezentacyjna.
fot. Krzysztof Kuzko
Galeria zdjęć dostępna na naszym Facebooku

