Polonez dla Lublina

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej od 2010 r. jest organizatorem wydarzenia „Polonez dla Lublina”, które wpisuje się w uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji
3-go Maja. Od wielu lat mieszkańcy Lublina i regionu razem z tancerzami Zespołu „Lublin” biorą udział we wspólnym, wielkim polonezowym korowodzie, który odbywa się w samym sercu miasta. W tym roku do Poloneza Trzeciomajowego władze województwa i miasta oraz lublinianie zostaną zaproszeni przez 15 grup Kaniorowców i lubelskie zespoły folklorystyczne, by wspólnie w rytm poloneza przemierzyć trasę od Ratusza lubelskiego na Plac Litewski. Od kilkunastu lat wielotysięczny tłum mieszkańców wdzięcznie oklaskuje roztańczony korowód, który tego dnia wypełnia centrum naszego miasta. Po wspólnym korowodzie odbędzie się koncert „Polskie tańce narodowe i regionalne” w wykonaniu tancerzy i muzyków z lubelskich zespołów. Rozpoczęcie korowodu pod Ratuszem o godz. 13:00.

Wydarzenie ”Polonez dla Lublina” oraz koncert „Polskie tańce narodowe i regionalne” bierze udział w Programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

#Lubelskie #WartoByćPolakiem

Partnerami wydarzenia są:

Województwo Lubelskie

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie

Urząd Miasta Lublin Europejska Stolica Młodzieży Lublin 2023

Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im. Wandy Kaniorowej

CIOFF® – Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej

Patroni medialni:

TVP 3 Lublin

Radio Lublin

Dziennik Wschodni

Sponsorzy:

Mecenas kultury – Lubelski Węgiel Bogdanka

Pol-skone

Skip to content