Wanda Kaniorowa „Tańce lubelskie” – podręcznik

W roku 2013 minęło 65 lat od chwili, kiedy Wanda Kaniorowa założyła Teatr Młodego Widza, który po latach przekształcił się w Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej, by w końcu przyjąć nazwę Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im.W.Kaniorowej. Niedawno minęła również 100 rocznica urodzin założycielki Zespołu.

Okoliczności te stanowiły znakomitą okazję do przypomnienia wydanego w 1960 roku przez Centralną Poradnię Amatorskiego Ruchu Artystycznego podręcznika „Tańce lubelskie” autorstwa Wandy Kaniorowej. Autorka, uznawana powszechnie jako wybitna znawczyni tego regionu podjęła się pionierskiej pracy kompleksowego opracowania i opisania tańców lubelskich. Stronę muzyczną opracował równie uznany autorytet Aleksander Bryk.
Jest to pozycja dzisiaj niedostępna, dlatego wznawiamy ją z nadzieją, że będzie to znakomita pomoc dla choreografów i instruktorów prowadzących zespoły folklorystyczne, tym bardziej, że lubelskie tańce, melodie i przyśpiewki należą do stałego repertuaru dużej części zespołów w Polsce a także polonijnych.
Wydawnictwo ma charakter reprintu, stąd też bez żadnych zmian zachowana została treść i układ pierwszego /jedynego zresztą/ wydania „Tańców lubelskich”.
Książka w cenie 50 zł jest do kupienia w siedzibie Zespołu lub drogą wysyłkową za pobraniem.
Polecamy i zachęcamy do kupna.

Skip to content