„Wspomnień czas”

5 grudnia w Centrum Kongresowym Uniwersytetu przyrodniczego odbył się koncert „Wspomnień czas”, poświęcony wyjątkowym postaciom, które przez wiele lat tworzyły nasz Zespół: Wandzie Kaniorowej, Ignacemu Wachowiakowi, Dorocie Kanior, Adamowi Maruszakowi, Janowi Twardowskiemu i Alicji Lejcyk – Kamińskiej. Tańce i przyśpiewki przeplatane były filmami o bohaterach naszego koncertu. W koncercie udział wzięły I i II Reprezentacja, Lubelacy, Kapela Reprezentacyjna oraz Seniorzy. Grupy zaprezentowały się w szerokim repertuarze tanecznym – od uroczystego Poloneza po tańce z regionów – lubelskiego, rzeszowskiego, opoczyńskiego, cieszyńskiego, orawskiego, podlaskiego i sądeckiego.
Gościem specjalnym wydarzenia był zaprzyjaźniony z Kaniorowcami od 40 lat polonijny Zespół Pieśni i Tańca „Syrena” z Roche-la-Moliere we Francji. Zatańczone przez nich tańce Wielkopolskie, w choreografii Ignacego Wachowiaka, a muzycznie opracowane przez Henryka Kukawskiego bardzo spodobały się publiczności w Centrum Kongresowym.
Wyjątkowym i wzruszającym momentem koncertu był występ Mistrza Henryka Kukawskiego, który przed kilkoma dniami obchodził swoje 90-te urodziny. Nasz Mistrz – wieloletni kierownik muzyczny, wraz z byłymi członkami Kapeli, obecną Kapelą Reprezentacyjną oraz Kapelą „Syreny” wykonał polkę „Scypaną”.

Skip to content