Wyjazd do Francji

II Reprezentacja pod opieką choreograficzną Ernesta Szymańskiego i Karoliny Madejczyk wraz z Kapelą Reprezentacyjną pod kierownictwem Włodzimierza Kukawskiego, w dniach 2-17 sierpnia przebywała we Francji na dwóch prestiżowych festiwalach folklorystycznych w Pujols i Montoire.

W trakcie wyjazdu zaprezentowaliśmy 14 koncertów, a wspólnie z nami koncertowały grupy z Francji, Panamy, Madagaskaru, Mołdawii, Ukrainy, Paragwaju, Galicji, Irlandii i Japonii.

Przed francuską publicznością zaprezentowaliśmy szeroki repertuar tańców i przyśpiewek, a wszystkie koncerty spotkały się z gorącym i entuzjastycznym odbiorem widowni.

W trakcie podróży zwiedzaliśmy Lipsk, a przemierzając Francję odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Zespołu Syrena w Roche la Moliere, nie zabrakło też czasu na zwiedzanie i chwilę odpoczynku. Mieliśmy okazję odwiedzić największy w Dolinie Loary zamek w Chambord oraz ruiny zamku w Lavardin. Największą turystyczną atrakcją wyjazdu był wyjazd do Paryża. W trakcie wycieczki udało się nam zobaczyć największe atrakcje miasta – Wieżę Eiffla, Luwr, Łuk Triumfalny, Bazylikę Sacré-Cœur na Montmarte.

Był to 233 zagraniczny wyjazd Zespołu, który będziemy wspominać jako bardzo udany pod względem artystycznym, a wspólnie spędzony czas zapamiętamy na długie lata!!

Skip to content