Wyjazd do Gdańska

O tym, że folklor łączy pięknych ludzi wiemy już od dawna. Kolejnym przykładem jest nasza relacja z cudownym Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, który gościł na ubiegłorocznych Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych. „Jantarowcy” zaprosili „Kaniorowców” na koncert „Jantar i Goście”. 28 maja mieliśmy wielką przyjemność zaprezentować w Sali Teatralnej im. Jerzego Limona tańce lubelskie, sądeckie oraz tańce Krakowiaków Wschodnich. Nasi gospodarze zatańczyli tańce spiskie, rzeszowskie oraz oczywiście kaszubskie. Poza tym obejrzeliśmy fragment przedstawienia „Romeo i Julia” oraz „Kozac’ke wesilia”.

Wspólne z „Jantarem” wykonanie Hosadyny nagrodzone zostało owacjami na stojąco.

Ponieważ nie samym folklorem folkloryści żyją, nie zabrakło wspólnej integracji w Sopocie, dzięki której mogliśmy poznać się jeszcze bliżej.

Niedziela to był czas na zwiedzanie Gdańska. Ale z „Jantarem” nie może być nudno i sztampowo. Zorganizowano dla nas grę miejską dzięki której mogliśmy poznać stolicę Pomorza z zupełnie innej strony. I Reprezentacja, Kapela i Kadra z radością przystąpiły do zabawy. Wszystkie drużyny dotarły do każdego zaznaczonego na mapie punktów i wykonały przypisane zadania. Odkryliśmy Gdańsk na nowo – niestandardowo i ciekawie.

Ze swojej strony chcemy niezwykle gorąco podziękować całemu kierownictwu – a w szczególności p. Milenie Jurczyk i p. Annie Barszcz, tancerzom i muzykom „Jantara” za ciepłe, serdeczne i wyjątkowe przyjęcie w Gdańsku. To był dla nas niezapomniany weekend, pełny cudownych wrażeń. Nasza przyjaźń zacieśniła się jeszcze bardziej i wspólna przygoda „Jantara” i „Kaniorowców” z pewnością trwać będzie jeszcze długie lata. Dziękujemy!!!

Więcej zdjęć na naszym fanpage na facebooku

Skip to content