Wyjazd do Turcji
W dniach 20-27 kwietnia tancerze z grup II Reprezentacja oraz Lubelacy wyjechali do Turcji i uczestniczyli w 486 International Mesir Paste & Folk Dance Festival w mieście Manisa.
Otrzymanie zaproszenia do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu już drugi rok z rzędu było dla nas ogromnym wyróżnieniem oraz znakomitą okazją by Zespół mógł ponownie zaprezentować naszą kulturę i kolejne tańce z repertuaru naszego Zespołu oraz promować Lublin i Polskę. Grupa wzięła udział w dwóch wielkich paradach, które przyciągnęły setki tysięcy ludzi oraz miała możliwość prezentować polski folklor w różnych zakątkach miasta.
Zaszczytem dla Zespołu była dodatkowa prezentacja naszych tancerzy na specjalne życzenie organizatorów, która poprzedziła wielką Finałową Paradę. Z wielką radością zaprezentowaliśmy Tańce Podlaskie przed władzami miasta oraz setkami mieszkańców Manisy.
Dodatkową atrakcją był „pokaz mody”, w którym brali udział reprezentanci każdego Zespołu. Podczas barwnych prezentacji na wybiegu, publiczność mogła zdobyć wiedzę na temat różnorodnych i barwnych kostiumów narodowych i regionalnych z każdego kraju przybyłego na Festiwal.
Ciekawym wydarzeniem było również „Gastronomy show”, gdzie kolejna nasza delegacja miała możliwość na oczach widowni i w blasku kamer zaprezentować polską kuchnię.
Przedstawiciele Zespołu uczestniczyli w oficjalnym protokole – spotkaniu z władzami miasta i regionu, dyplomatami krajowymi oraz kierownikami zespołów zagranicznych. W festiwalu wzięły udział również zespoły z Kirgistanu, Serbii, Grecji, Ukrainy, Macedonii Północnej, Indonezji, Litwy, Kazachstanu, Słowacji, Włoch i Azerbejdżanu i Turcji.
Podczas niezwykle aktywnych dni mieliśmy możliwość odwiedzić starożytna stolica Lidii w zachodniej Turcji – Sardis, oraz pojechaliśmy na wycieczkę do Izmiru.
Był to 246 wyjazd naszego Zespołu, nad którym pieczę sprawowała Karolina Madejczyk a grupę tanecznie do wyjazdu przygotowała wraz z Ernestem Szymańskim.
Galeria zdjęć z wyjazdu dostępna na naszym Facebooku
