XXXIX MSF dzień 2

Drugi dzień XXXIX Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Lublinie minął pod znakiem tańca, muzyki i… przynajmniej do wieczora, łaskawej pogody.

Z samego rana delegacje wszystkich Zespołów wzięły udział w spotkaniu w lubelskim Ratuszu, gdzie ciepło przyjęci zostali przez panią Annę Augustyniak – Zastępcę Prezydenta ds. Społecznych.

Jeszcze przed południem w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej odbyły się warsztaty przygotowujące do wyjątkowego wspólnego tańca, który zostanie zaprezentowany podczas niedzielnego koncertu finałowego. Wzięły w nich udział grupy z USA, Słowacji, Ukrainy i Tajwanu – było intensywnie, radośnie i międzynarodowo!

Tuz po hejnale Lublina odbył się na Wieży Trynitarskiej koncert zespołu CAS „Ilinden” z Macedonii Północnej – dźwięki bałkańskiego folkloru niosły się nad Starym Miastem, przyciągając przechodniów i turystów.

Tuż po nim do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego zawitała energia z USA! Zespół „The American Legacy” roztańczył małych pacjentów, niosąc uśmiech i pozytywną moc zza oceanu.

Popołudnie na Placu Litewskim upłynęło pod znakiem wspólnej zabawy – zespół z Grecji „Karagouna” zaprosił mieszkańców do nauki tańców ludowych.

Niestety, około godziny 17:00 deszcz znów postanowił przypomnieć o sobie, ale – jak się okazało – parasol to jeden z najcenniejszych wynalazków ludzkości! Lubelska publiczność po raz kolejny udowodniła, że żaden deszcz jej niestraszny – wieczorne koncerty odbyły się zgodnie z planem, a publiczność dopisała licznie i z entuzjazmem. ❤️

Na scenie Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpili:

Grecja – „Karagouna”
Słowacja – „Malý Vtáčnik”
Tajwan – „Royal Dance Studio”
Ukraina – „Yagidky”
USA – „The American Legacy”

Konferansjerkę poprowadziła niezastąpiona Dorota Kukawska, natomiast reżyserem koncertu była Iwona Sielewicz.

Wieczór zakończyliśmy energetycznym koncertem kapel na Starym Mieście, gdzie zabrzmiały dźwięki z Gruzji i Tajwanu – w cudownej festiwalowej atmosferze, której nawet wilgotne powietrze nie było w stanie zepsuć.

Dziękujemy, że jesteście z nami – z uśmiechem, z parasolami, z otwartym sercem. Do zobaczenia!

Galeria zdjęć na naszym facebooku

Przejdź do treści