XXXV MSF 2021- dzień drugi

Drugi dzień Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych rozpoczął się już w samo południe na drewnianym tarasie na Pl.Litewskim. Naukę tańców regionalnych oraz poloneza poprowadził Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Warsztaty przyciągnęły sporą grupę zainteresowanych przechodniów i spacerowiczów.
O 17:00 ruszył kiermasz na terenie Muszli Koncertowej, a punktualnie o 18:00 rozpoczął się koncert reżyserowany przez Karolinę Madejczyk a prowadzony przez Tomasza Misztala. Na scenie zaprezentowały się grupy: Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Zespół Regionalny Istebna, Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” On-line mogliśmy podziwiać występy grup z Ukrainy, Turcji, Rumunii, Gruzji i Kostaryki. Po ostatniej prezentacji wydarzyło się coś, co nie miało miejsca nigdy na naszym Festiwalu. Tancerz zespołu Jantar oświadczył się na scenie tancerce tej samej grupy. Oleksandro i Łukaszu – życzymy Wam szczęścia i dużo miłości!! ❤
W wieczornej scenerii Starego Miasta koncert kapeli poprowadził Włodzimierz Kukawski – słuchacze, którzy wybrali folklor a nie finał Euro 2020 na pewno nie byli zawiedzeni. Piękne opracowania muzyczne i wokalne zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczegoe i Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera”.

Skip to content