XXXVII MSF 2023 dzień 2

Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się już o 10:00 w siedzibie gospodarza Spotkań – Zespołu Pieśni i Tańca „Lubllin” im. Wandy Kaniorowej. Grupy z Meksyku oraz Galicji, a po nich z Indonezji i Turcji, uczyły się tańców lubelskich. Tuz po 12 w południe, rozpoczął się pierwszy w historii Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych koncert na Wieży Trynitarskiej. Na najwyższym zabytkowym punkcie wysokościowym Lublina wystąpił słowacki Zespół Želiezko.

Do wspólnych tańców mieszkańców miasta zaprosił o 16:00 na placu Litewskim galicyjska grupa Xacarandaina.
W koncercie na scenie głównej Festiwalu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpiły grupy z Galicji, Indonezji,Meksyku, Słowacji,Ukrainy oraz ZPiT UW „Warszawianka”. Jest nam niezwykle miło, ze na wczorajszym koncercie gościliśmy panią Yoan Nike Afilię – sekretarz ambasady Indonezji w Polsce, odpowiedzialną za sprawy społeczne i kulturalne. Koncert w reżyserii Moniki Pacek poprowadził Tomasz Misztal.

O 20:30 tradycyjnie na Rynku Starego Miasta odbył się koncert kapel. W niedzielny wieczór mieszkańcy i turyści mogli posłuchać muzyki z Indonezji oraz w wykonaniu „Warszawianki”.

fot. Krzysztof Kuzko
Pełna galeria na Fb Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych

Kurier Lubelski – relacja
Radio Lublin
Radio Lublin – galeria niedzielnego koncertu

Skip to content