Serdecznie zapraszamy na „Lekcje folkloru na żywo”

Działalność artystyczna to główna forma aktywności Zespołu, ale nie jedyna. Mamy również bogatą ofertę edukacyjną, skierowaną przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do choreografów i instruktorów zespołów folklorystycznych, którzy na organizowanych przez nas warsztatach mogą rozwijać i pogłębiać swoje umiejętności.

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” poleca ułożone tematycznie LEKCJE FOLKLORU NA ŻYWO. Oferujemy lekcje dotyczące m.in. następujących zagadnień:
Wzdłuż Wisły (Lubelskie, Krakowskie, Rzeszowskie)
Górale i Śląsk (Orawa, Śląsk)
Polskie tańce narodowe (historia oraz charakterystyka poszczególnych tańców i kostiumów)
Zwyczaje i obrzędy polskie (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Noc Świętojańska, Dożynki itp.)
Dynamiczne i barwne lekcje oprawione są muzyką i tańcem w wykonaniu członków zespołu – równolatków grup uczestniczących w zajęciach. Język prezentacji jest dostosowany do percepcji uczniów. Z uwagi na interaktywny charakter zajęć grupy nie powinny przekraczać 80 osób. Lekcje organizujemy zarówno w szkołach, jak i w siedzibie zespołu. Chętnym grupom zapewniamy własny transport. Uzgodnienia dotyczące terminów i warunków: tel. 81 532 78 43, mail: sekretariat@zpit.lublin.pl
Nabór nowych adeptów do zespołu odbywa się co roku we wrześniu. Zainteresowanie zawsze jest ogromne. Nasi choreografowie i muzycy wśród nowo przychodzących adeptów wypatrują nowych talentów, które być może kiedyś przejmą ich dzieło. Nauka w zespole oparta jest na solidnych podstawach obejmujących: elementy rytmiki, naukę gry na instrumentach,  podstawy baletu. Tak nabyte umiejętności pozostają na całe życie. Aby włożyć upragniony sceniczny kostium i pojawić się na scenie trzeba się sporo napocić na rytmice, ćwiczeniach śpiewu i lekcjach tańca. Oczywiście tylko część tych dzieci odbywa całą, wieloletnią karierę w zespole. Ci, którzy zostają, mają okazję zaprezentowania się na dorocznych koncertach grup dziecięcych i młodzieżowych organizowanych specjalnie dla ich rodziców i przyjaciół.
A wszystkim pozostają niezapomniane wspomnienia, poznani tu przyjaciele i zdobyte u nas umiejętności. Zapraszamy.
Informacji o przyjęciach , tel. 81 532 78 43
mail: sekretariat@zpit.lublin.pl
Naszą edukacyjną ofertę kierujemy jednak nie tylko do dzieci i młodzieży, lecz także do choreografów i instruktorów zespołów z całej Polski oraz z zagranicy. Z myślą o nich systematycznie organizujemy i prowadzimy warsztaty tańców ludowych z niemal wszystkich regionów kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Lubelszczyzny, a także polskich tańców narodowych. To okazja na podnoszenie i doskonalenie pod okiem doświadczonych fachowców umiejętności w repertuarze już znanym, jak również poznawanie nowych regionów.
Warsztaty przygotowuje Pani Bożena Baranowska, tel. 81 53 278 43
mail: kaniorowcy@lublin.net.pl

Zapraszamy

Skip to content